Nowoczesne systemy ogrzewania
  
  

Kominki z płaszczem wodnym

        Kominek z płaszczem wodnym jest praktycznym rozwiązaniem, łączącym atmosferę tradycyjnego kominka pozwalającego na relaks i odpoczynek przy trzaskającym ogniu z możliwością ogrzewania całego budynku i ciepłej wody użytkowej.

        Kominek może być znakomitym uzupełnieniem instalacji centralnego ogrzewania opartej na kotle gazowym lub kotle na paliwo stałe, może również być podstawowym źródłem ciepła. Nad pracą kominka czuwa sterownik, który w sposób ciągły dozuje ilość powietrza potrzebnego do spalania. Ponadto na sterowniku możemy wybrać tryb pracy kominka, w okresie zimowym kominek może pracować na potrzeby instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W okresie letnim możemy dogrzewać tylko wodę użytkową, lub po prostu kominek będzie zapewniał niezwykłą atmosferę ogrzewając tylko salon jak tradycyjny kominek.

        Sterowanie pracą jest bardzo proste, a zastosowana automatyka pozwala na automatyczne wyłączenie kotła gazowego, olejowego czy elektrycznego gdy tylko rozpalimy w kominku. Kominek z płaszczem wodnym pozwala na znaczące oszczędności na ogrzewaniu. Cena paliwa jakim jest drewno jest znacząco niższa od ceny gazu czy energii elektrycznej.

  • W ofercie posiadamy kominki firmy Lecha i Makroterm.

Obaj producenci posiadają wiele modeli kominków, od najprostszych, przez kominki z szybami panoramicznymi i narożnymi, skończywszy na kominkach dwustronnych.