Nowoczesne systemy ogrzewania
  
  

Centralny odkurzacz

        Centralny odkurzacz ma wiele zalet w porównaniu do przenośnego odkurzacza. Najważniejszą z nich jest usuwanie zużytego, zanieczyszczonego powietrzna np. z roztoczami na zewnątrz budynku. W zwykłych odkurzaczach nawet renomowanych firm powietrze przechodzi przez filtr, worek z kurzem i wraca z powrotem do sprzątanego pomieszczenia. W centralnym odkurzaczu powietrze przechodząc przez filtr odprowadzane jest na zewnątrz.

 System centralnego odkurzacza składa się z:

 

  • jednostki centralnej, montowanej zazwyczaj w pomieszczeniach gospodarczych takich, jak garaż, kotłownia
  • rur ssących wykonanych z PVC łączących jednostkę centralną z poszczególnymi gniazdkami ssącymi, gniazdkami gospodarczymi oraz szufelkami automatycznymi
  • szufelek automatycznych i gniazd ssących do których podpinany jest elastyczny wąż
  • elastycznego węża połączonego z różnymi akcesoriami umożliwiającymi sprzątanie, a przy użyciu specjalnego separatora pozwalającymi na wyczyszczenie popiołu z kominka

 

         Podczas codziennego sprzątaniu używamy elastycznego węża (długości np. 9m), który podpinamy do wybranego gniazda zamontowanego w ścianie. Na uchwycie węża mamy włącznik, którym uruchamiamy odkurzacz. Odkurzaniu nie towarzyszy hałas, ponieważ jednostka zamontowana jest w pomieszczeniu gospodarczym. Nie musimy „prowadzić” za sobą odkurzacza, nie musimy go nosić po schodach ani co chwile przepinać przewodu zasilającego do innego gniazdka,  operujemy tylko lekkim elastycznym wężem sprzątającym.

         Centralny odkurzacz posiada bardzo duży pojemnik na zanieczyszczenia, który zwykle opróżnia się po 4-6 miesiącach eksploatacji. W odróżnieniu od tradycyjnych odkurzaczy podczas sprzątania centralnym odkurzaczem nie odczuwamy spadku siły ssania wraz z napełnianiem się worka na kurz.